קולות הנפש – טיפולים פסיכולוגיים

טיפולים פסיכולוגיים משמשים לטיפול בהפרעות נפשיות. המונח המקוצר נקרא "טיפול" ופסיכולוגים משתמשים במגוון טכניקות טיפול, במהלכם אדם אדם נעזר, באמצעות שיחות עם איש מקצוע רפואי מורשה ומיומן מתחום בריאות הנפש, לזהות מצבים נפשיים בהם הוא נמצא, לעבור דרך הגורמים שעשויים להפעיל את ההפרעה על מנת להבריא ולשוב למצב תפקודי וחשיבתי תקין.

פסיכולוגיה מסייעת לאנשים עם הפרעה נפשית להבין את התנהגויותיהם ותחושותיהם והם לומדים כיצד לשנות את מחלתם; הם מבינים ומזהים את בעיות החיים או אירועים כגון מחלה משמעותית, מוות במשפחה, אובדן מקום עבודה, או גירושין, אשר תורמים למחלתם, ומקבלים כלים המסייעים להם להבין אלו היבטים של בעיות הם יכולים לפתור או לשפר; הטיפול הפסיכולוגי משיב להם את תחושת השליטה וההנאה בחיים; והם רוכשים טכניקות התמודדות וכישורים המשמשים אותם לפתרון בעיות.

סוגי טיפולים פסיכולוגיים

טיפול אישי – זוהי מסגרת טיפול המתקיימת בין המטפל למטופל בלבד. באווירה רגועה שאינה שיפוטית, המטופל יכול לשטוח בפני המטפל את בעיותיו, לקבל נקודת מבט שונה על מצבו ולהבין אלו משאבים פנימיים עוצמתיים קיימים בתוכו על מנת להחלץ מבעיות נפשיות.

טיפול קבוצתי – מספר מטופלים משתתפים בטיפול פסיכולוגי באותו זמן. במהלך הטיפול הם חולקים חוויות משותפות, לומדים מניסיונם של אחרים, מקבלים משובים לגבי הפרעתם ומבינים כי אינם לבד במצב זה. כל המפגשים מנוהלים בהדרכת הפסיכולוג.

טיפול זוגי – סוג טיפול זה מסייע לבני זוג להבין את הגורם להפרעה הנפשית של אדם האהוב עליהם, באלו שינויי תקשורת והתנהגויות הם יכולים לנקוט על מנת לסייע לו ומה ניתן לעשות על מנת להתמודד עם המצב. הטיפול נועד אף כדי לסייע לבני זוג לפתור משברים המאיימים על הזוגיות, להתגבר על מכשולים ולרכוש כלים המסייעים להם לשפר את ההתנהלות הזוגית.

טיפול משפחתי – בשיטה זו המשפחה מהווה חלק מרכזי מהטיפול, ובני המשפחה מסייעים לאדם עם הפרעה נפשית לשפר את מצבו. כשהם מבינים מה בן המשפחה האהוב עליהם עובר, הם מקבלים כלים המסייעים להם עצמם להתמודד ומבינים מה הם יכולים לעשות על מנת לסייע לו.

074-7695653
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!